نخستین گام برای آنکه در وب سایت تامین کده مارکت به عنوان تامین کننده (فروشنده) کالای خود را بفروشید، می بایست  گزینه “من تامین کننده هستم“، را انتخاب کنید. برای این منظور وارد صفحه ثبت نام شوید و من تامین کننده هستم را انتخاب کنید.
اگر هم اکنون در سایت تامین کده مارکت ثبت نام کرده اید، می توانید با وارد کردن رایانامه (ایمیل) و گذرواژه خود وارد کنترل پیشخوان خود شوید. همچنین اگر گذرواژه خود را فراموش کرده اید، می توانید با کلیک روی “رمز خود را فراموش کرده اید؟” اقدام به بازیابی آن کنید.
برای ثبت نام به عنوان فروشنده می بایست یک دسته از اطلاعات اولیه را از طریق فرم ثبت نام برای ما ارسال کنید. این اطلاعات شامل موارد زیر است.
  • نام و نام خانوادگی
  • ایمیل
  • موبایل (شماره همراه)
  • پسورد
  • نام فروشگاه
  • نشانی یا URL فروشگاه
اگر شما به عنوان یک مشتری ثبت نام کنید، پس شما ساده ترین و کمترین دسترسی به ویژگی های سایت را دارید، بدین معنی که شما قادر به فروش کالایی نخواهید بود و تنها می توانید سفارش دهید. اگر شما هیچ کالایی برای فروش ندارید یا اینکه هم اکنون و در این زمان کالایی ندارید یا تمایلی به فروش ندارید، می بایست خود را به عنوان یک مشتری ساده مشخص کنید. برای این منظور در شکل بالا روی گزینه “من مشتری هستم” را انتخاب کنید.
برای عضویت به عنوان مشتری باید اطلاعات مخصتری را وارد کنید که این شامل رایانامه (ایمیل) و گذرواژه می شود. در وارد کردن رایانامه و گذرواژه دفت کنید تا در ورود به پیشخوان به مشکلی بر نخورید. همچنین از صحت رایانامه ورودی اطمنیان داشته باشید، زیرا رایانامه شما توسط تامین کننده گان یا تامین کننده ای که از او سفارش داده اید برای ارتباط با شما مورد استفاده قرار می گیرد.

آدرس ایمیل

نشانی ایمیل کاری یا شخصی که صاحب کسب و کار است. در ورود ایمیل دقت لازم را داشته باشید زیرا که نشانی ایمیل شما، نام کاربری شما است که از برای ورود به پیشخوان از آن استفاده خواهید کرد.

گذرواژه

حتما گذرواژه ای امن را انتخاب کنید که از ترکیب حروف بزرگ و کوچک، شماره و کاراکترهای ویژه مانند @ $ & ساخته شده باشد.

نام، نام خانوادگی و شماره همراه

اطلاعات شخصی صاحب کسب و کار است که در فروشگاه شخصی او نمایش داده می شود. خط مشی تامین کده بر این است که اطلاعات فروشندگان آشکارا در دسترس دیگر کاربران باشد تا آنها بتوانند به صورت مستقیم با یکدیگر ارتباط بر قرار کنند.

از این رو شماره همراهی را وارد کنید که از مشتریان از طریق آن با شما تماس بگیرند. همچنین هر زمان که از طریق فروشگاه تامین کده مارکت سفارشی و یا اینکه تیکت (پیام کاربر) را دریافت کنید، از سوی تامین کده یک پیام به شما فرستاده می شود.

نام فروشگاه

در این فیلد می بایست یک نام غیر لاتین مانند زبان فارسی یا زبان محلی (مادری) خود ولی با الفبای غیر انگلیسی وارد کنید. این نام می تواند نام تابلو فروشگاه شما، نام خانوادگی شما به عنوان صاحب کسب و کار یا حتی نام صفحه شبکه اجتماعی شما مانند نام صفحه اینستاگرام شما باشد که با آن شناخته شده اید.

آدرس فروشگاه

یک نام لاتین  منحصر به فرد را باید برای خود انتخاب کنید که در واقع صفحه اصلی فروشگاه شما را میزبانی خواهد کرد. در این صفحه اطلاعات تماس با فروشنده، لوگو یا نشان تجاری و فهرست کالا های شما نشان داده خواهد شد. توجه کنید این نام منحصر به فرد است و نمی تواند تکراری باشد. الگوی نشانی دسترسی به سایت شما به گونه زیر است که به جای myteststore نام فروشگاه شما به لاتین جایگزین می شود و از این پس دیگران از طریق این نشانی به فروشگاه  شخصی شما دسترسی خواهند داشت.

https://taminkadehmarket.com/store/myteststore

نام و آدرس فروشگاه توسط کاربر قابل تغییر و ویرایش نیست و اگر فروشنده تمایل به تغییر آن دارد باید با ارسال یک تیکت پشتیبانی دلیل خود را برای تغییر نام و آدرس فروشگاه به مدیران سایت اعلام کنند.

خرید اشتراک

برای استفاده از  وب سایت تامین کده مارکت و افزودن و فروش کالاهای خود می بایست طرح های فروشندگی را خریداری کنید. طرح فروشندگی اجازه می دهند تا با پرداخت یکبار هزینه، برای یک سال بتوانید ۱۰ یا ۵۰ کالا را درج کنید.
پس از ورود به پیشخوان خریدار (آبی رنگ)، برای خرید طرح فروشندگی می توانید از دو روش استفاده کنید. روش اول به سادگی از از بالای صفحه گزینه طرح فروشندگی را انتخاب کنید.
پس از وارد صفحه انتخاب اشتراک ها می شوید و سپس می توانید یکی از اشتراک ها مورد نظر را برای یک سال فعال کنید. اشتراک اقتصادی به مبلغ ۱۰۰ هزار تومان اجازه می دهد تا برای یک سال ۱۰ کالا را درج کنید. اشتراک حرفه ای به مبلغ ۲۰۰ هزار تومان اجازه می دهد تا ۵۰ کالا را برای یک سال درج کنید.
سپس وارد صفحه اطلاعات پیش از پرداخت می شوید. در این مرحله می بایست اطلاعات فاکتور خرید شامل نام و نام خانوادگی، آدرس، تلفن، استان، شهر، کد پستی و ایمیل را وارد کنید.
در نهایت با کلیک روی دگمه “پرداخت” وارد درگاه بانکی می شوید. پس از پرداخت موفقیت آمیز، شما وارد صفحه جزییات پرداخت می شوید که نشان از تکمیل و نهایی شدن پرداخت و خرید اشتراک شما است.
توجه داشته باشید پس از ساخت فروشگاه، فروشگاه شما برای بررسی به حالت “در دست انتظار تایید” می رود. سپس ما فروشگاه شما را بررسی کرده و آن را تایید می کنیم.
پس از تکمیل ثبت نام برای ورود به پیشخوان فروشندگی خود، می توانید روی لینک ورود به پیشخوان فروشندگی کلیک کنید و یا اینکه از بالای صفحه روی گزینه “حساب کاربری من” بروید و از منوی باز شده، گزینه “پیشخوان فروشندگی” کلیک کنید.