سوالات متداول تامین کنندگان

برای آنکه بتوانید در سایت کالای خود را معرفی کنید و به فروش برسانید، در زمان ثبت نام می بایست گزینه “من تامین کننده هستم” را انتخاب کنید.

برای آنکه در وب سایت تامین کده مارکت نقش تامین کننده را داشته باشید، در زمان ثبت نام می بایست نام و نام خانوادگی، ایمیل، شماره همراه، گذرواژه (پسورد)، یک نام دلخواه برای فروشگاه شخصی خود در تامین کده مارکت و یک نشانی URL به صفحه فروشگاه خود را وارد کنید.

اگر شما پیش از این به عنوان “من خریدار هستم” ثبت نام کرده اید و هم اکنون می خواهید کالاهایی خود را به فروش برسانید، می بایست از درون پیشخوان فروشندگی سطح کاربری خود را به “می خوام فروشنده شوم” ارتقا دهید.

شما به عنوان یک تامین کننده می توانید شماره همراه، ایمیل، نشانی محل کسب، استان، شهر و همچنین صفحات اجتماعی خود مانند اینستاگرام را وارد کنید.

برای معرفی و اضافه کردن کالاهای خود می بایست پس از ثبت نام، طرح فروشندگی خود را فعال کنید. طرح های فروشندگی شامل اشتراک اقتصادی با امکان ۱۰ کالا برای یک سال و اشتراک حرفه ای با امکان ۵۰ کالا برای یک سال می شود.

سیاست تامین کده مارکت مبتنی بر ارتباط مستقیم میان تامین کننده و خریدار است، بنابراین با در دسترس بودن شماره تماس و نشانی محل کسب، مشتریان می توانند به صورت مستقیم با شما در تماس و ارتباط باشند. همچنین در صفحه هر کالا امکان پیام دادن از طریق پیام رسان واتس آپ برای پرسش درباره آن کالا وجود دارد. در صفحه هر کالا می توان از طریق برگه “استعلام کالا” خریداران پرسش خود را به شما ایمیل کنند و راهکار دیگر ارسال ایمیل از درون صفحه فروشگاه شخصی شما از طریق فرم تماس با تامین کننده است.

سوالات متداول خریداران

بله. در وب سایت تامین کده مارکت کاربران به دو گروه از خریداران و تامین کنندگان تقسیم می شوند. در صورتی که شما کالایی برای فروش ندارید، پس در زمان ثبت نام گزینه “من خریدار هستم” را انتخاب کنید.

یک کاربر که به عنوان “من خریدار هستم” ثبت نام کرده است، تنها می تواند کالاها را سفارش دهد و نمی تواند هیچ کالایی را به فروش برساند. یک خریدار می تواند با تامین کنندگان در ارتباط مستقیم باشد و یا از طریق سفارش آنلاین اقدام به خرید کند.

در تامین کده مارکت شماره تماس و نشانی تامین کننده باز است و شما می توانید از طریق تماس تلفنی، پیام رسان واتس آپ و یا حضور مستقیم در محل تامین کننده (مغازه، فروشگاه) اقدام به خرید کنید. همچنین تامین کده مارکت تمامی ویژگی های یک فروشگاه اینترنتی را نیز دارد که اجازه می دهد شما یک سفارش آنلاین را انجام دهید.

از آنجایی که سیاست تامین کده مارکت بر ارتباط مستقیم میان تامین کننده و خریدار است، پس از آنکه سفارشی را تایید نهایی کردید، یک پیامک برای تامین کننده ارسال می شود و از این پس تامین کننده می تواند با مراجعه به پیشخوان فروشندگی خود و از طریق اطلاعات تماس شما، اقدام به ارتباط و هماهنگ کردن چگونگی ارسال و تحویل کالا کند.

پس از انجام یک سفارش، برای نهایی کردن آن، دو گزینه “خرید مستقیم از تامین کننده و تحویل حضوری” و “پرداخت امن” را در اختیار دارید. با انتخاب تحویل حضوری یا واریز هزینه کالا به درگاه پرداخت امن تامین کده مارکت، یک پیامک برای تامین کننده می رود و از این پس او مسئول آماده سازی، ارسال و تحویل کالا به خریدار است.

از آنجایی که اطلاعات تماس (شماره همراه و نشانی محل) باز است، شما می توانید از طریق تماس تلفنی، ارسال پیامک از طریق پیام رسان واتس آپ در صفحه هر کالا و یا حضور مستقیم در محل کسب تامین کننده با او در ارتباط باشید. همچنین از صفحه هر کالا و از برگه استعلام کالا، می توانید پرسش خود را به تامین کننده ایمیل کنید. در صفحه فروشگاه شخصی تامین کننده نیز فرم تماس با او برای ارسال ایمیل وجود دارد.

خیر. تامین کده مارکت یک بازار بزرگ از همه کسب و کارها است که دارای یک فروشگاه مجازی هستند. درون این فروشگاه مجازی خود را معرفی می کنند و کالای خود را به فروش می رسانند و تامین کننده مسئول ارسال و تحویل کالا است. برای بهبود و رونق کسب و کارها، نشانی محل کسب، شماره تماس، ارتباط مستقیم از طریق واتس آپ، صفحه اینستاگرامی و ایمیل به صورت آشکار در دسترس است تا طرفین بتوانند با یکدیگر بی واسطه معامله و خرید و فروش کنند

خیر. تامین کده مارکت به هیچ عنوان مسئول دریافت کالا از تامین کننده و ارسال و تحویل آن به خریدار نیست. تامین کده مارکت تنها یک بازار بزرگ است که اجازه می دهد تامین کنندگان به صورت مستقیم و بی واسطه کالا معرفی کنند و خریداران با آنها به طور مستقیم در ارتباط باشند. حتی اگر خریدار از طریق سایت تامین کده مارکت سفارش داده است، این به منزله ورود تامین کده مارکت به فرایند آماده سازی، ارسال و تحویل کالا نیست.

سوالات متداول فروشگاه شخصی

با ثبت نام در سایت تامین کده مارکت به شما یک فروشگاه شخصی داده می شود که همه ویژگی های یک فروشگاه مانند مدیریت کالاها، سفارشات، تخفیف ها را می توانید انجام دهید.

صفحه فروشگاه شخصی جایی است که اطلاعات تماس، نشانی محل کسب، صفحه اینستاگرام، فرم تماس با تامین کننده از طریق ارسال ایمیل و فهرست کالاها نمایش داده می شود. این صفحه دارای یک نشانی URL و منحصر به فرد برای شما است.

برای افزودن نشانی محل کسب، وارد پیشخوان فروشندگی شوید، سپس از منوهای سمت راست، گزینه “فروشگاه” را انتخاب کنید و از آنجا نشانی خیابان را وارد کنید.

برای این منظور وارد پیشخوان فروشدگی شوید و سپس از منوهای سمت راست گزینه “فروشگاه” را انتخاب کنید، از پایین صفحه روی نقشه کلیک کنید و اجازه دسترسی به مکان جغرافیایی را تایید کنید، سپس برنامه به طور خودکار محل شما را پیدا کرده و در نهایت تغییرات را ذخیره کنید.

با ورود به پیشخوان فروشندگی و سپس از منوهای سمت راست و رفتن به گزینه “فروشگاه”، می توانید روزهای فعالیت خود را مشخص کنید.

اگر شما دارای یک غرفه دائمی در یک بازار محلی یا هفتگی دارید، می توانید نشانی آن را در بخش “فروشگاه” از منوهای سمت راست در پیشخوان فروشندگی وارد کنید. در صورتی که شما فاقد یک نشانی ثابت هستید، پس می توانید از طریق بخش “فروشگاه” در پایین صفحه نقشه را با کلیک بروز کنید. برنامه به صورت خودکار محل شما را پیدا می کند و سپس شما باید تغییرات را ذخیره کنید.

سوالات متداول کسب و کارها

تامین کده مارکت ویژه کسب و کارهای کوچک مانند خرده فروشی، تک فروشی، کسب و کارهای خانگی و روستایی و آن دسته از افرادی که در شبکه های مجازی اقدام به معرفی و تبلیغ کالاهای خود می کنند است.

خیر. تامین کده مارکت تنها ویژه کسب و کارهای خرده فروشی، تک فروشی و کسب و کارهای کوچک خانگی و روستایی است. اگر شما دارای کسب و کار عمده فروشی، تولیدی، کارگاه، کارخانه، واردات یا شرکت های کوچک و بزرگ خدماتی هستید که صرفا کالای فیزیکی ندارند، می بایست در وب سایت تامین کده عضو شوید.

وب سایت تامین کده مارکت به نشانی https://taminkadehmarket.com ویژه خرده فروشی، تک فروشی و کسب و کارهای کوچک خانگی است ولی وب سایت تامین کده https://taminkadeh.com ویژه عمده فروشی، تولیدی ها، شرکت های وارد کننده، کشاورزی، دامداری و دامپروری، تولیدی ها، کارخانه ها، کارگاه و همچنین شرکت های بزرگ و کوچک خدماتی (غیر کالای فیزیکی) است.

بله. شما می توانید در هر دو سایت ثبت نام کنید. برای این منظور می بایست پیش از هر چیز در سایت تامین کده (ویژه عمده فروشی) ثبت نام کنید و سپس با همان اطلاعات در وب سایت تامین کده مارکت ثبت نام کنید.

بله. شما می توانید عضوی از تامین کده مارکت باشید. با ثبت نام در تامین کده مارکت، شما توسط بسیاری از بازدیدکنندگان (جستجوی گوگل) و کاربران سایت قرار می گیرید. بنابراین شما تنها محدود به خریداران سنتی و محله و رهگذر نخواهید بود، بلکه از تمام نقاط شهر، استان و کشور مورد هدف خریدار قرار خواهید گرفت.

بله. شما می توانید عضوی از تامین کده مارکت باشید. با ثبت نام در سایت تامین کده مارکت و معرفی خود، توانایی ها و کالاهای خود، شما در معرض دید بسیاری از بازدیدکنندگان (جستجوگر گوگل) و کاربران سایت تامین کده مارکت خواهید بود. شما که فاقد آدرس مغازه یا کارگاه هستید، پس یک فروشگاه شخصی مجازی خواهید داشت که می تواند جذب کننده خریدار بالقوه و بالفعل برای شما باشد. در صورتی که شما مغازه ندارید، از طریق فروشگاه مجازی تامین کده مارکت، خریداران می توانند مستقیما یا از طریق پیام رسان واتس آپ با شما تماس بگیرند.

بله. تامین کده هیچ محدودیتی برای نوع کالا و توانایی شما ندارد و شما می توانید در وب سایت تامین کده مارکت فعالیت کنید.

بله. تامین کده با سیاست باز بودن اطلاعات تماس و محل کسب، اجازه می دهد دستفروش ها و فروشندگان سیار نیز عضوی از جامعه بزرگ تامین کنندگان در تامین کده مارکت باشند. در صورتی که شما دستفروش هستید، می توانید شماره همراه خود را وارد کنید تا از طریق تماس مستقیم یا پیام رسان واتس آپ خریداران با شما در تماس باشند. همچینن می توانید آدرس بازار یا غرفه ثابت خود را نیز وارد کنید تا مستقیم به محل کسب شما مراجعه کنند. همچنین با استفاده از سفارش آنلاین شما می توانید با تماس مستقیم با خریدار، چگونگی ارسال، تحویل و دریافت پول را هماهنگ کنید.

قاعدتا شما به عنوان یک فروشنده در محل و خیابان های خود خریداران دارید ولی به این فکر کنید که با ورود به تامین کده، می توانید تخفیف های دوره ای بگذارید، تبلیغات ویدویی خود را به عموم بازدید کنندگان و کاربران سایت نشان دهید و دیگر خریداران را از دیگر محله های شهر یا دیگر شهرهای استان و کشور به صورت هفتگی، ماهانه یا روزهای ویژه جذب کنید. تامین کده مارکت تنها جایی برای فروش نیست، بلکه جایی برای ماندگاری و همیشه جذب خریدار است. برای این منظور ویژگی هایی همچون تخیفف های زمان دار (بازه ای چند روزه یا هفته)، فروش های ویژه و تبلیغات ویدویی همگی کمک به فروش بیشتر شما می کند که خود را محدود به یک محله یا منطقه یا شهر یا استان نکنید.

سوالات متداول اضافه کردن کالا

برای اضافه کردن یک کالا می توانید مطابق را راهنمای درون سایت و از پشخوان فروشندگی اقدام به اضافه کردن کالا کنید.

با توجه به نوع اشتراکی که فعال و خریداری کرده اید، شما می توانید تا ۵۰ کالا اضافه کنید. اگر اشتراک اقتصادی را خریداری کرده باشید، پس ۱۰ کالا را برای یک سال می تونید اضافه کنید و اگر اشتراک حرفه ای را خریداری کرده باشید، می توانید ۵۰ کالا را برای یک سال اضافه کنید.

برای افزودن کالا، باید نام کالا، قیمت کالا، تصویر اصلی (کاور)، تصویرهای گالری، موضوع یا دسته بندی، برچسب، شرح کوتاه، توضیحات و دیگر موارد را وارد کنید.

همانطور که از نام آن بر می آید، موضوع یا دسته بندی گروهی که کالا به آن متعلق است را مشخص می کند. برای نمونه اگر شما کالایی مانند رژ لب را بفروشید، پس می تواند متعلق به دسته “آرایش و گریم”، “آرایش صورت” و “رژ لب” باشد.

شرح کالا شامل ویژگی های کالایی است که می خواهید اضافه کنید. این ویژگی ها برای نمونه می توانند شامل بِرَند، وزن، رنگبندی، سایز، اندازه طول، ارتفاع، عرض، میزان چربی، نمک، کالری، تعداد صفحه، تعداد درون جعبه، تعداد درون کارتن، دارای رابط بلوتوث، مدت شارژ و هر ویژگی دیگری است. قاعدتا این ویژگی ها از کالایی به کالای دیگر متفاوت است. شما می بایست در بخش “شرح کوتاه” این ویژگی ها را به درستی و در هر خط وارد کنید، سپس ما اقدام به فرمت کردن نمایش آنها خواهیم کرد تا با جلوه ای درست در صفحه کالا نمایش داده شوند.

بر خلاف شرح کوتاه که ویژگی ها را مشخص می کند، توضیحات شرح کاملی از کالا شامل توصیف آن، مزیت ها و حتی همان ویژگی های کالا است. این بر عهده شما است که کالای خود را به درستی توصیف کنید و توضیح دهید.

برچسب ها یا کلید واژه ها، واژه هایی هستید که کالا را توصیف می کنند. این واژگان به طور مستقیم مورد استفاده موتورهای جستجوگر (مانند گوگل) هستند. تعیین درست آنها می تواند به پیشنهاد دادن صفحه کالای شما توسط گوگل کمک زیادی کند. برای نمونه اگر کالای شما درباره کفش اسپرت مردانه آدیداس است، پس برچسب ها می توانند شامل “کفش اسپرت”، “کفش  اسپرت مردانه”، “کفش آدیداس”، “کفش اسپرت آدیداس” باشد. توچه کنید بر خلاف موضوع یا دسته بندی، شما می توانید خودتان برچسب ها را وارد کنید.

پس از اضافه کردن یک کالای تازه، وضعیت کالا به حالت “در انتظار تایید” قرار می گیرد و در صورتی که منافاتی با قوانین و مقررات کشور و تامین کده مارکت و استانداردهای اضافه کردن کالا را رعایت کرده باشید، کالا توسط همکاران ما تایید خواهد شد.

پس از ویرایش کردن یک کالای از قبل موجود، وضعیت کالا به حالت “در انتظار تایید” قرار می گیرد و در صورتی که منافاتی با قوانین و مقررات ما و استانداردهای اضافه کردن کالا را رعایت کرده باشید، کالا توسط همکاران ما تایید خواهد شد.

با توجه به نوسانات قیمت ها در بازار و یا انیکه کالا به صورت ذاتی روزانه متغیر است، شما می توانید قیمت را وارد نکنید و سپس در شرح کوتاه خریداران را آگاه کنید که قیمت روزانه متغیر است. در این صورت به جای نمایش قیمت، عبارت “تماس بگیرید” نشان داده می شود و سپس خریدار می تواند از طریق تماس تلفنی، حضور در محل کسب و یا پیام رسان واتس آپ با شما در تماس باشد.

سوالات متداول اشتراک فروشندگی

پس از ثبت نام به عنوان فروشنده و تایید فروشگاه توسط همکاران ما، شما باید وارد پیشخوان فروشندگی خود شوید و سپس از منوهای سمت راست، گزینه “طرح فروشندگی” را انتخاب کنید و وارد صفحه طرح ها شده و یک طرح را انتخاب کرده تا وارد صفحه پرداخت شوید.

اگر پس از ثبت نام نمی توانید اشتراک خود را فعال کنید، این به دلیل آن است که هنوز فروشگاه شما فعال نیست. دلیل فعال نشدن خودکار فروشگاه برای جلوگیری از سواستفاده و وارد نکردن الفاظ رکیک، مبتذل و غیر اخلافی و منافی با قوانین جمهوری اسلامی است.

بله. هر زمان در میان دوره یا در سال بعد، شما می توانید از اشتراک اقتصادی به اشتراک حرفه ای ارتقا دهید.

اگر می خواهید در میانه دوره یک ساله اشتراک خود را از اقتصادی به حرفه ای ارتقا دهید، هزینه پرداختی ما به تفاوت میان اشتراک حرفه ای و اقتصادی خواهد بود و میزان زمان باقی مانده تا پایان یک سال در نظر گرفته می شود.

زمانی که اشتراک یک سال شما به پایان می رسد، همه توضیحات کالاهای شما به جای می ماند ولی اطلاعات تماس، پیامک از طریق واتس آپ، صفحه های اجتماعی و دگمه سفارش آنلاین غیر فعال و از دسترس خارج می شوند. پس از تمدید اشتراک، این اطلاعات از نو در دسترس بازدیدکنندگان (جستجوگر گوگل) و کاربران سایت خواهد بود.

سوالات متداول پرداخت امن

درگاه پرداخت امن شیوه ای است که خریدار با انجام سفارش آنلاین، هزینه کالا را به حساب تامین کده واریز می کند و پس از آنکه کالا را از تامین کننده دریافت کرد، می بایست صحت و درستی کالا را بررسی کرده و حداکثر تا ۷۲ ساعت کاری از طریق پیشخوان خود شرکت را در جریان بگذارد. سپس شرکت تامین کده با کسر تنها ۳ درصد پورسانت، مابقی هزینه را به حساب تامین کننده واریز می کند.

پورسانت درگاه امن برای هر میزان مبلغی تنها ۳ درصد خواهد بود. با کسر این مقدار از وجه واریزی توسط خریدار، مابقی مبلغ به حساب تامین کننده واریز می شود.

زمانی که طرفین نمی توانند به دلایل مختلف مانند دوری مسافت به یکدیگر اعتماد کنند، شیوه درگاه پرداخت امن تامین کده بسیار سودمند خواهد بود.

درگاه پرداخت امن تامین کده به خریداران کمک می کند تا بتوانند در فضایی امن خرید خود را از تامین کنندگان مختلف و از شهرهای دور و نزدیک انجام دهید.

شما با اجازه دادن به استفاده از پرداخت امن، طیف گسترده تری از خریداران را از شهرهای دور و نزدیک خواهید داشت و دیگر محدود به شهر خود نخواهید بود.

خیر. سیاست وب سایت تامین کده مارکت بسیار پویا و انعطاف پذیر است و تمام شیوه های کسب و کار و خرید و فروش را در اختیار شما قرار می دهد. با توجه به اینکه اطلاعات تماس شما اعم از نشانی محل کسب، شماره همراه، پیام دادن از طریق پیام رسان واتس آپ، ایمیل و همچنین شبکه های مجازی همچون اینستاگرام باز و در دسترس عموم (بازدید کنندگان و کاربران سایت) است، پس خریدار می تواند در محل کسب شما حضور پیدا کند و یا اینکه شما کالا را تحویل حضوری درب منزل خریدار دهید.

برای این منظور پس از ورود به پیشخوان فروشندگی از منوهای سمت راست گزینه “شیوه پرداخت” را انتخاب کنید و سپس اطلاعات حساب بانکی و کارت بانکی خود را وارد کنید.

سوالات متداول تخفیف گذاری

به طور کلی سه شیوه تخیفف گذاری وجود دارد. شیوه اول یک تخفیف دائمی روی هر کالا می دهد که هر زمان می توانید آن را بردارید. شیوه دوم، تخفیف سراسری روی کل سبد خرید است که به ازای یک میزان مبلغ سفارش، شما تعیین می کند چند درصد تخفیف داده شود. شیوه سوم، تخفیف زمان دار است، به گونه ای که شما تعیین می کنید یک کالا برای مدت زمانی مشخص (مانند سه روز، یک هفته یا حتی یک ماه یا بیشتر) با تخفیف فروخته می شود.

شما به عنوان یک تامین کننده (فروشنده) تمامی ابزارها در وب سایت تامین کده مارکت خواهید داشت. تخفیف گذاری روی کالا اجازه می دهد تا در کنار باز بودن اطلاعات تماس (شماره همراه و نشانی محل کسب) گروهی از کاربران از نقاط مختلف شهر به سوی محل کسب شما بیایند.

وب سایت تامین کده مارکت، یک بازار بزرگ از همه کسب و کارها است و از این رو هر بازدید کننده یا کاربر سایت، می تواند مشتری بلقوه یا بلفعل شما باشد. با جستجوی نام کالا صفحه فروشگاه شخصی شما یا صفحه وب سایت نمایش داده می شود و اگر شما تخفیف مناسبی را گذاشته باشید و با باز بودن اطلاعات تماس یا امکان سفارش آنلاین، خواهید دید که طیف بزرگتری از خریداران شما را خواهند شناخت که تعداد آنها نسبت به خریداران قدیمی و رهگذران شما زیادتر است.

تخفیف زمان دار، بر روی هر تک کالا جداگانه اعمال می شود و به شما اجازه می دهد تا یک بازه زمانی را برای فرو با تخفیف آن کالا مشخص کنید. این دسته از کالاها که تخفیف زمان دار برای آنها تعیین شده، در منو جداگانه نمایش داده می شوند تا بازدیدکنندگان و کاربران سایت سریعتر به آنها دسترسی داشته باشند.

برای این منظور وارد پیشخوان فروشندگی شوید و سپس از منوی سمت راست گزینه “محصولات” را انتخاب کنید. در این صفحه روی گزینه “ویرایش” هر کالایی که می خواهید تخفیف زمان دار بگذارید، کلیک کنید تا وارد صفحه ویرایش شوید. پس از ورود به صفحه ویرایش در کنار فیلد “قیمت گذاری با تخفیف” روی گزینه “زمانبندی” کلیک کنید و در نهایت تاریخ آغاز و پایان تخفیف گذاری را مشخص کنید.