اگر در زمان ثبت نام، شما به عنوان مشتری ثبت نام کرده باشید، بنابراین شما دیگر قادر به فروش کالایی یا ارائه خدماتی نخواهید بود. در این نوشته می خواهیم پیشخوان مشتری را به شما اموزش دهیم. در این پشخوان هر کسی می تواند فهرست کالاهای سفارش داده شده یا خریداری شده خود را ببیند و می تواند با تامین کننده گان از طریق تیکت در ارتباط باشد.
در صورتی که شما به عنوان فروشنده در سایت ثبت نام کرده باشید، دو پیشخوان مشتری و فروشندگی را خواهید داشت زیرا که یک فروشنده خودش می تواند خریدار کالا یا درخواست کننده خدمات دیگری باشد. پس از ورود موفقیت آمیز به پیشخوان، شکل زیر نشان داده خواهد شد که صفحه پیشخوان مشتری را نشان می دهد.
در بخش آدرس های پیشخوان مشتری، باید نشانی که می خواهید کالا در آن محل تحویل داده شود را وارد کنید. توجه کنید که اگر شما به عنوان فروشنده ثبت نام کرده باشید، لزوما آدرس محل فروشگاه شما با آدرس زندگی شما یکسان نیست. در واقع در پیشخوان مشتری می توانید نشانی محل زندگی خود را وارد کنید تا کالاهایی که شما از دیگران خریداری می کنید در آن محل به شما تحویل داده شود ولی این نیز ممکن است که شما نشانی محل دریافت سفارش های خود را با محل فروشگاه خود یکسان تعیین کنید.

سفارش ها

در این بخش فهرستی از کالاهایی که شما سفارش داده اید نمایش داده می شود. هر زمان که شما سفارش تازه ای می دهید، سفارش نخست در حالت پردازش قرار می گیرد. هر سفارش دارای یک شناسه منحصر به فرد است که توسط آن می توانید سفارش خود را پیگیری کنید. از آنجایی که خود فروشندگان مسئول آماده سازی و ارسال سفارش هستند، پس شما مشتریان می توانید مستقیم از راه ارتباط تلفنی یا ارسال پیام به فروشنده، از فرایند آماده سازی و ارسال سفارش خود آگاه شوید.

جزییات جساب

در بخش جزییات حساب شما می توانید نام، نام خانوادگی و نام نمایشی خود را تغییر دهید.نام نمایش، نامی است که در نظرات نشان داده خواهد شد. شما می توانید نشانی ایمیل خود را از این بخش تغییر دهید. این نشانی همانی است که شما از سوی ما (تامین کده) و فروشندگان و کسب و کارها (تامین کنندگان) ایمیل دریافت کنید. همچنین می توانید گذرواژه خود را از بخش “تغییر گذرواژه” تغییر دهید.

  • تغییر نام و نام خانوادگی
  • تغییر نام نمایشی در نظرات
  • تغییر نشانی ایمیل
  • تغییر گذرواژه

ارتقا به فروشندگی (تامین کنندگی)

در صورتی که به عنوان مشتری ثبت نام کرده باشید و کنون قصد دارید که کالایی را بفروشید، در این صورت می توانید از پیشخوان مشتری خود در نخستین شکل (بالا) در همین نوشته، بر روی “فروشنده شوید” کلیک کنید تا از این پس در صفحه پیشخوان مشتری، دگمه قرمز رنگی به نام “برو به پیشخوان فروشندگی” مانند شکل زیر نشان داده شود.