اگر در زمان ثبت نام به عنوان “من یک فروشنده هستم” ثبت نام کرده باشید، پس از ورود موفق وارد پیشخوان مشتری می شوید. پیشخوان مشتری جایی است که می توانید درخواست های کالا و خدمات خود از دیگر تامین کنندگان را پیگیری کنید.
در پیشخوان مشتری بر روی دگمه “برو به پیشخوان فروشندگی” کلیک کنید تا وارد پیشخوان فروشندگی شوید. پیشخوان فروشندگی جایی است که شما می توانید کالاها  و خدات خود را مدیریت کنید. می توانید سفارش های مشتریان را دریافت و اقدا به برقراری ارتباط با مشتری کنید. می توانید از سوی دیگر کاربران پیام ها و دیدگاه هایی را دریافت کنید.

در بالای صفحه “پیشخوان فروشندگی“، نام فروشگاه شما نشان داده می شود. برای نمونه در شکل زیر نام فروشگاه “فروشگاه آزمایشی” است. همچنین با کلیک بر روی مشاهده فروشگاه، شما به نشانی فروشگاه شخصی خود خواهید رفت. نشانی صفحه فروشگاه شخصی شما، متشکل از همان نشانی است که در زمان ثبت نام تعیین کرده بودید. برای نمونه نشانی myteststore را انتخاب کرده، پس نشانی به گونه زیر خواهد بود.

در میانه صفحه چکیده ای از فعالیت و اطلاعات شما نشان داده می شود. در بالا می توانید تعداد سفارش های خود را که در وضعیت های گوناگون هستند را مشاهده کنید.
در پایین صفحه می توانید تعداد محصولات خود که در حالت آفلاین یا زنده (آنلاین) هستند را مشاهده کنید. زمانی که محصولی به تازگی افزوده یا محصولی از قبل موجود ویرایش می شود، آن محصول در حالت آفلاین یا در دست تایید قرار می گیرد.

زمانی که محصول تازه افزوده می شود یا سپس ویرایش کنید، محصول برای بررسی به حالت “در دست تایید” قرار می گیرد.

ابزارهای درون پیشخوان فروشندگی

در پیشخوان فروشندگی همه آنچه که برای فروش نیاز دارید، فراهم شده است. این پشخوان به گونه ای فراهم شده تا در محیطی کاربرپسند بتولنید کسب و کار خود را مدیریت کنید، با مشتریان در ارتباط باشید (دریافت و پاسخ به تیکت ها)، تخفیف ها، فروش های ویژه و مزایده های خود را مشخص کنید. در زیر برخی از ویژگی های درون پیشخوان فروشدگی را فهرست کرده ایم که هر کدام را در نوشته هایی دیگر آموزش داده ایم.
  • محصولات - افزودن، ویرایش و پاک کردن محصول
  • سفارشات - پیگیری و مدیریت سفارش ها
  • تیکت های پشتیبانی
  • فروشگاه - تنظیم فروشگاه شخصی
  • روش پرداخت - اطلاعات کارت بانکی
  • حمل و نقل - شیوه های گوناگون حمل و نقل